Moje ulubione blogi

Z kim BNS lubi spędzać czas w sieci

Koniec miesiąca to zawsze taki czas, w którym robimy (a przynajmniej powinniśmy) mini rachunek sumienia, domykamy wszelkie sprawy z całego miesiąca i staramy się wejść w nowy z czystą kartą. Ale też czas odpoczynku. Przynajmniej dla mnie. Ostatnie kilka dni miesiąca jest jak koniec weekendu. Jak taka ciepła niedziela na balkonie albo pod kocykiem. Z książką albo z ulubionymi twórcami internetowymi. I właśnie o nich chcę Ci dzisiaj opowiedzieć.

Continue Reading

Suplementy, po które warto sięgać. Czy powinniśmy się ich bać?

Sporo ludzi obawia się suplementów. Bo to ingerencja w organizm, bo to tabletki, bo wątroba, bo nerki, bo cokolwiek. Boimy się ich i w konsekwencji chodzimy z niedoborami. Bo przecież nie od dzisiaj wiadomo, że bardzo trudno jest dostarczyć sobie absolutnie wszystkich niezbędnych składników tylko z jedzeniem. Trzeba mieć albo ogromną wiedzę, albo świetnego dietetyka i samodyscyplinę. Do tego są witaminy, które wyjątkowo trudno wchłonąć, tylko jedząc. Na przykład witamina D.

Continue Reading

Praca grupowa vs praca solo – co wybieram?

Na studiach i w pracy wszyscy często powtarzają, jak ważna jest praca w grupie. Jak wiele może Cie nauczyć w kwestii współpracy, podziału obowiązków czy nawet pokory. W szkole praca w grupie miała Cię nauczyć dogadywania się z innymi ludźmi, na studiach udowodnić, że bez tego nie zdasz. Jeśli akurat szukasz pracy, wiesz że prawie 100% ogłoszeń zawiera umiejętność pracy w grupie jako jedno z podstawowych wymagań.

Continue Reading