To już ostatni mój blogmas w tym roku. Choć niektórzy kontynuują go nawet do końca roku, ja postanowiłam, że tego nie zrobię. W poniedziałek Wigilia, później dwa ustawowe dni świąteczne, potem jeszcze kilka luźniejszych dni i Sylwester. I to nie jest czas na czytanie blogów czy wiszenie w social mediach. To jest czas przede wszystkim dla Ciebie i Twojej rodziny. Zwłaszcza, jeśli na co dzień jesteś z dala od niej. Jeśli spotykasz się z nimi tylko przy okazji świąt, tych czy innych. Albo wybiórczych weekendów.

Chociaż blogmas już się dla mnie kończy, święta dopiero się zaczynają. I warto, żebyśmy wszyscy postarali się o zachowanie ich magii.

Święta to czas dla Was

Który dobrze jest spędzić na rozmowie, opychaniu się sernikami i sałatkami jarzynowymi. Na wspólnym oglądaniu głupich filmów w telewizji czy nadrobienie serialu. Albo na świąteczne spacery po chrupiącym śniegu. Na wspólne palenie zimnych ogni, siedzenie przy kominku, wyjazdy do rodziny z Międzyrzecza i odwiedziny dawnych znajomych.
Być może właśnie jesteś w rodzinnym mieście, z którym łączą Cię licealne wspomnienia, miejsca i ludzie. To dobry czas, żeby się do nich odezwać i spotkać po wielu miesiącach (albo nawet latach). Pójść na czekoladę z automatu, tak dobrą i niedobrą jednocześnie.

Blogmas blogmasem, ale święta to czas non-internet

A może po prostu potrzebujesz odpoczynku po całym roku biegania z kąta w kąt z językiem na wierzchu? Usiądź i przeczytaj chociaż trochę zaległej gdzieś na półce książki. Albo czekające na wieczne kiedyś  czasopisma.
Święta, które spędzasz z rodziną są fajne nawet, kiedy przeglądacie razem gazetki z Biedronki. Jeśli tylko robicie to wspólnie.
 
Pomyśl, ile możesz zrobić razem z najbliższymi przez te kilka dni? O ilu rzeczach możesz porozmawiać, jak wiele możesz powspominać, jak wieloma przepisami, złotymi radami i doświadczeniami możesz się wymienić. I co, nadal masz czas na codzienne wiszenie w sieci przez całe święta?
Oczywiście zmruż trochę oko, nie ma co żyć jak asceta i odłączać się od świata całkowicie.
Ale nie przeznaczaj a ten wirtualny zbyt wiele czasu. Bo masz go na co dzień. Rodzinę masz przy sobie teraz.
* * *
Dlatego przyjmij ode mnie najcieplejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, dużo radości, zdrowia, przyjemnej rodzinnej atmosfery. Niech nic nie zaprząta Twojej głowy, wejdź w ten świąteczny czas z dobrym humorem i pozytywnym nastawieniem. Jakby co, pamiętaj – Good Vibes Only!
 
A na BNS zapraszam Cię w przyszłą sobotę, do tego czasu będzie tu wiało świąteczną nudą. Na zdrowie i Wesołych Świąt!
A przy okazji, daj znać, jak minął Ci blogmasowy czas z BNS i czy chciałbyś przeczytać podobne treści w przyszłym roku?
BNS pozdrawia!