Blondynka na Swoim

Lubię wyjeżdżać, lubię odwiedzać nowe miejsca, ale nie przepadam za pakowaniem. Zawsze boję się, że czegoś zapomnę. I zazwyczaj tak było, że coś mi umknęło, a potem był płacz albo bieganie po sklepach. „Bo nie wzięłam ładowarki”. „Bo zapomniałam podkładu”. Do tej pory zawsze miałam problem z tym, jak spakować się na wyjazd, żeby było dobrze. Obecnie mam kilka swoich „tricków”, które ułatwiają mi pakowanie się tak, aby wszystko zabrać ze sobą.

Żeby wiedzieć, jak spakować się na wyjazd, musisz popełnić najpierw kilka błędów. One skutecznie nauczą Cię organizacji i już żaden kabel do ładowania telefonu nie zgubi się w zgiełku innych bibelotów.

Moje sposoby na organizację wyjazdu

Przede wszystkim, robię listę przez kilka dni – dzięki temu nie mam presji, że muszę w tym momencie myśleć, co mam zabrać. Kilka dni przed wyjazdem robię listę „basic’ów”, które mi przychodzą do głowy od razu, a później systematycznie dodaję to, co mi się przypomni.

Potem układam wszystko w jednym miejscu – jeszcze przed wyjazdem składam sobie gdzieś w pokoju rzeczy, które nazywam absurdalnymi, o których mogę łatwo zapomnieć, a które jednak są przydatne. W momencie kiedy się pakuję, wszystkie rzeczy z listy układam w jedno miejsce – w moim przypadku zazwyczaj jest to łóżko. Zawsze układam je w taki sposób, aby nic niczego nie przykrywało. Dzięki temu mogę łatwo sprawdzić, czy wszystko mam i ewentualnie coś dołożyć, dopiero potem się pakuję.

Ostatnia sprawa – grupuję rzeczy – nie robię tego zawsze, ale często. Co to znaczy grupuję rzeczy? Ano po prostu oddzielam te, które mają być w torbie podręcznej czy torebce oraz te, które zapakuję do walizki.

Jak spakować się na wyjazd z listą?

Moja lista zawsze zawiera mnóstwo elementów. Takich, które nie muszą, ale mogę się przydać, np. plastry, saszetki na przeziębienie, igła z nitką, etc. I zawsze wszystko to ze sobą zabieram. Ot, tak, na wszelki wypadek. Pewnie bez listy bym o tym nie pamiętała i biegała w rozerwanej kurtce po ulicy.

Kiedy już mam listę, zawsze grupuję wszystkie potrzebne ubrania zestawami. Niekoniecznie na łóżku, może być gdzieś na kartce. Chodzi o to, żeby nie zapomnieć bluzki czy spodni, które pasują tylko do jednego zestawu – np. takiego na specjalne wyjście. Zawsze wszystko dokładnie mierzę i układam kompletami.

Kosmetyczkę trzymam zapakowaną w łazience kilka dni przed wyjazdem. Dzięki temu przedmioty codziennego użytku mam już zapakowane i łatwo mi stwierdzić, że o czymś zapomniałam, jeśli chcę czegoś użyć, a tego tam nie ma. Polecam ten sposób. Kosmetyki to coś, czego zapominałam zawsze.

Za każdym razem, jak gdzieś wyjeżdżałam, wracałam z nowym żelem pod prysznic albo kremem do twarzy. Oczywiście wielokrotnie zdarzało mi się też mieć zapakowaną całą kosmetyczkę, ale o niej zapomnieć i zostawić w łazience. Teraz zawsze robię listy 😀

Zawsze przed wyjazdem robię listę. ZAWSZE

Nie wyobrażam sobie mojego życia bez list. Zakupów, rzeczy do zrobienia, no i przede wszystkim listę rzeczy na podróż. Jestem uważana za zorganizowaną tylko dzięki takim lajfhakom, bez tego jestem rozmemłana jak tylko można. Gdybym nie robiła list, zapominałabym takich podstawowych rzeczy jak bielizna czy paszport. I o ile pierwsze można sobie kupić, z drugim byłby już problem. Dlatego zawsze robię szczegółowe listy wszystkiego co być może się przyda i co muszę wziąć na pewno.

Mam dzisiaj dla Was listę, którą przygotowałam na mój ostatni wyjazd, i która – wydaje mi się – jest na tyle uniwersalna, że może się przydać także Wam. 🙂 Co prawda robiłam ją bardziej pod kątem kobiecym, więc jak dałam ją mojemu chłopakowi, żeby czegoś nie zapomniał, to stwierdził „wiedziałem, że zapomnę tej odżywki do włosów!”, ale jest dużo miejsca na dopisywanie, a niepotrzebne wystarczy skreślić 🙂 Plik jest przeznaczony do wydruku A4 😉

A teraz mam coś dla Ciebie!

LISTA RZECZY DO ZABRANIA W PODRÓŻ  

Drukuj śmiało i korzystaj! Nie zapomnij przy tym oznaczyć mnie na Instagramie i daj znać, czy zawsze robisz listy, czy raczej idziesz na turystyczny żywioł?

You Might Also Like

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lawyerka
5 lat temu

Pakowanie to dla mnie masakra! Ale lista to u mnie podstawa. Bez tego na pewno bardzo bym się stresowała. Zawsze odhaczam sobie na liście to, co wkładam do torby. Potem już tej torby nie sprawdzam, nie otwieram – wystarczy, że popatrzę na listę i wiem, że wszystko co potrzebne mam na miejscu 🙂

Kinga | Blondynkanaswoim
Reply to  lawyerka

Ja jeszcze kilka razy przeglądam listę i zastanawiam się, czy pamiętam moment wkładania danej rzeczy do walizki 🙂 Ale fakt – lista to podstawa 🙂

Magdelena | palm tree view

Mamo! Jak uwielbiam podróżować, tak pakowanie jest najbardziej znienawidzonym przeze mnie etapem każdego wypadu za miasto. Zawsze, ZAWSZE wezmę za dużo/za mało rzeczy, a mieszkanie ZAWSZE opuszczam z przeczuciem „znów czegoś zapomniałam”. Ostatnio radzę sobie dużo lepiej, ale… pakowanie wciąż zajmuje mi kilka ładnych godzin. Jak żyć?! ;’)

3
0
Daj znać, co myślisz!x